Creme brulee z herbatą Matcha

Składniki do Creme brulee z herbatą MatchaCo potrzebujemy do przyrządzenia „Creme brulee z herbatą Matcha”. Oczywiście niezbędne są składniki : ) Jak wiadomo bez odpowiednich składników nie ma szans na osiągnięcie właściwego efektu.

Składniki do Creme brulee z herbatą Matcha

  • 5g herbaty Matcha,
  • 300g kremówki,
  • 70g żółtek (około 3,5 żółtka),
  • 75g drobnego cukru,
  • 200g mleka,
  • 1 laska wanilii,
  • cukier kryształ

Przygotowanie Creme brulee z niestandardowym dodatkiem

Całość prac rozpoczynamy od tego aby piekarnik nagrzać do 160°C. Właściwa temperatura przybliży nas do sukcesu. Osiągnięcie właściwej temperatury trochę potrwa więc w między czasie można wymieszać Matchę z łyżeczką kremówki. Następnie przystępujemy do dalszych prac manualnych czyli powinniśmy miksować żółtka z cukrem kryształ do osiągnięcia białego koloru, dodać wcześniej przygotowaną śmietanę z Matchą i wszystko później dokładnie wymieszać.

Kolejny etap to wanilia – A więc laskę wanilii przepołowić i umieścić ją w misce razem z mlekiem.

Całość podgrzewać nie przestając mieszać. Zdjąć z palnika chwile przed zagotowaniem (trzeba uważać). Później pozostawić na chwilę (kilka minut) do ostudzenia. Dodać do wcześniej utartego żółtka, a następnie dodać resztę kremówki, która pozostała z mieszania Matchy.

Powstałą masę dokładnie i sumiennie wymieszać a następnie całość przecedzić.

Teraz przygotowujemy kokilki. Gdy już przygotujemy, należy wypełnić kokilki powstałą masą, następnie umieścić na blasze. W kolejnym kroku wlewamy wodę na blachę (na wysokość około 2 – 3 cm). Bardzo ważne aby przykryć wszystko folią aluminiową i umieścić w piekarniku do pieczenia. Przygotowany specjał piec przez 1 godzinę.

Po upieczeniu wyciągnąć i wystudzić a następnie schłodzić w lodówce. Przed podaniem posypać cukrem i skarmelizować palnikiem.

Creme brulee z herbatą Matcha co teraz ?

Teraz pozostaje już tylko cieszyć się naszym dziełem i z radością konsumować to co przygotowaliśmy.
Mam nadzieje , że ten prosty przepis pomoże wam w przygotowaniu i dostarczeniu radości swojej rodzinie i gościom, którzy będą się cieszyć wspaniale przygotowanym przez Was creme brulee z herbatą Matcha.

Warto pamiętać aby do tego przepisu nabyć produkty dobrej jakości. Dobre produkty to gwarancja dobrego smaku.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *